aviatori

Brilles-aviatori

Brilles-aviatori, kā jūs varētu uzminēt no nosaukuma, ir parādījušies lūguma piloti. Gada pirmajā pusē XX gadsimta lidmašīnas lidoja arvien augstāk un augstāk, un acīm asv pilotiem — proti, ASV 1937. gadā notika “pirmizrāde” aviatoriem — tagad bija nepieciešama aizsardzība ne tikai no aukstuma, bet arī no saules stariem.

Pirmie aviators ir izlaidusi kompānija Bausch & Lomb, par godu jaunā modeļa reģistrējusi zīmolu, Ray-Ban. Darbā pie аviatoriem piedalījās amerikāņu lidotājs Džons Makkrīdijs, vairākus gadus pirms tam neveiksmīgi centies kāpt uz rekordlielu augstumu — neļāva spilgta saules gaisma augšējiem atmosfēras slāņiem, sabojājis redzi pilots. Guttate dizains lielu lēcas aviatoru skaidrojama ar vēlmi pēc iespējas labāk pasargātu acis no gaismas un spīdums, bet viegla un izturīga metāla auss cilpiņa — ķīla tam, ka brilles nav  izšķirošs brīdis.

Aviators nav uzreiz izrādījās veikalos un sākotnēji bija pieejamas tikai militāro, bet aptuveni pēc gada-Bausch & Lomb ir izvirzījusi viņu uz plašu auditoriju.Kino un pop-kultūra galā, darīja visu iespējamo, lai pārvērstu aviators hit pārdošanas un žanra kanons.

Šo modeli iecienījuši Elviss, Maikls Džeksons, Hanters Tompsons, bet grandiozais, nomas filmas panākumi Tony Scott “Labākais šāvējs” ar Tom Cruise, aviatoriem galvenajā lomā izprovocēja 40 procentu pieaugumu pieprasījums. Kas vēlas pieteikties ASV GAISA spēku, starp citu, arī ir kļuvusi piecas reizes lielāki.

About the author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *